Standard.al

Kurti: Nuk e përjashtoj që Presidentin ta marrë LDK. Thaçi me qëndrimet e tij për shkëmbim territoresh ka kryer tradhëti

0

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në koalicion me ta për krijimin e qeverisë së re.

Albin Kurti: Nuk e perjashtoj mundesine qe te diskutojme me LDK qe te marrin ata Presidentin. Kam pasur bashkepunim sh te mire me znj.osmani dhe besoj se do te qeverisim sh mire bashke. Qofte ministren e jashtme ose qofte kryeparlamentaren vjosa mund ta kryente shume mire. Raportet me thacin jane te mira sepse nuk ekzistojne raporte. Ai duhet te ma jape mandatin mua per te formuar qeverine dhe me ne fund po i jap shansin te beje dicka te mire. Eshte koha qe te mos e coje deri ne fund mandatin e tij si president

Albin Kurti: Nuk i kemi ende votat per shkarkimin e Thacit, por do e shohim me shume vemendje.

Raportet e tij me serbine kane qene shume problematike, vecanerisht me idene e tij per shkembim te territoreve. Te thuash qe veriu i kosoves eshte dhurate e rankovicit qe duhet kthyer mbrapsht kjo eshte tradheti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.