Standard.al

Buzëqeshja, arma më e mirë e joshjes! Ja si të zbardhoni dhëmbët në kushte shtëpie!!

0

Buzëqeshja është arma më e mirë e joshjes dhe, pikërisht për këtë arsye, të gjithë kanë dëshirë të paraqiten në mënyrën më të mirë. Për të pasur një buzëqeshje të ndritshme dhe të ndritshme në mënyrë që të tërheqni sa më shumë njerëz, zbardhja e dhëmbëve të udhëhequr është zgjidhja estetike për të bërë edhe në shtëpi. Ja se si funksionon, përfitimet dhe gjithçka që duhet të dini. Zbardhimi i dhëmbëve çoi Dhëmbët e verdhë janë një gjendje normale dhe varen nga shumë faktorë, të tilla si pirja e duhanit, konsumimi i tepruar i alkoolit, plakja. Për të përmbushur këtë problem dhe për të qenë në gjendje të keni një buzëqeshje të shkëlqyeshme dhe të ndritshme, trajtimi perfekt estetik është sigurisht zbardhja e dhëmbëve e cila lejon që smalti të kthehet në ngjyrën e tij natyrale të bardhë. Meqenëse ky trajtim është shumë i shtrenjtë, zbardhja e dhëmbëve me LED është zgjidhja për shumë njerëz pasi sjell kaq shumë përfitime. Për t’i nënshtruar këtij lloji të trajtimit, dhëmbët duhet të trajtohen me agjentë specialë. Për të shpejtuar procesin, një dritë blu është parashikuar mbi produktin, burimi i të cilit gjenerohet nga rrezet ultravjollcë. Zbardhja e dhëmbëve të udhëhequr është një praktikë që mund të bëni edhe në shtëpi, thjesht lidhni LED me një prizë elektrike. Në këtë pikë, ajo lëshon një rreze të dritës së ngjyrës që dëshironi, dhe është shumë më e ndritshme se shumë produkte të tjera. Për më tepër, llamba LED konsumojnë shumë më pak energji dhe nuk lëshojnë rrezatim që është jashtëzakonisht i dëmshëm për trupin. Një teknologji e shkëlqyeshme pasi mund të merrni rezultate të shkëlqyera ndërsa qëndroni të qetë në shtëpi pa pasur nevojë të lëvizni. Në momentin që vendosni të bëni zbardhjen e dhëmbëve të udhëhequr në shtëpi, duhet të dini se si të dozoni produktin e zbardhjes. Mundohuni të jeni të kujdesshëm kur i nënshtroheni këtij trajtimi, veçanërisht nëse nuk jeni veçanërisht praktik. Zbardhimi i dhëmbëve çoi: përfitime Një teknikë që bëhet, siç nënkupton vetë emri, me një llambë të udhëhequr që lejon aplikimin e një xhel të bazuar në peroksid hidrogjeni përgjatë sipërfaqes së dhëmbit. Një xhel që lëshon radikalet e lira, të cilat arrijnë në molekulat e pigmentuara që ju lejojnë të keni dhëmbë shumë të bardhë dhe një buzëqeshje të ndritshme dhe të shkëlqyeshme.

Rezultatet mund të merren pas vetëm një javë. Pas këtij trajtimi, duhet të shmangim konsumimin e ushqimeve që përmbajnë pigmente, siç janë salcat, ose kafeja, jamballi, vera e kuqe, etj. Ata që pinë duhan duhet të shmangin pirjen e duhanit brenda dy ditësh pasi të çojë zbardhja e dhëmbëve. Nuk ka kundërindikacione ose efekte anësore. Para se të kaloni këtë praktikë, duhet të pastroni mirë dhëmbët dhe më pas t’i nënshtroheni një lustrim. Falë këtij trajtimi, dhëmbët janë shumë më të shndritshëm dhe të bardhë dhe duken të ndritshme duke ju dhënë një buzëqeshje të ndritshme ashtu siç dëshirojnë të gjithë. Ky është një trajtim, si shumë praktika të tjera të zbardhjes së dhëmbëve LED, i cili zgjat nga 12 deri në 24 muaj. Si ta bëni atë në shtëpi Për ata që nuk kanë kohë ose mendojnë se LED për zbardhjen e dhëmbëve është një trajtim i shtrenjtë që mund të bëhet vetëm nga dentisti, është e mundur ta bëni atë në shtëpi duke u mbështetur në Denta Pulse, një sistem me dridhje zërit që lejon një pastrim të shkëlqyeshëm dhe ndihmon për të marrë një buzëqeshje të ndritshme dhe shkëlqyese. Falë efektivitetit të tij të menjëhershëm dhe rezultateve të marra, rekomandohet nga ekspertë të fushës. Konsiderohet gjithashtu si zbardhja më e mirë e dhëmbëve më mirë, në sajë të raportit të shkëlqyeshëm të cilësisë – çmimit. Denta Pulse eliminon pllakat, tartarin dhe njollat ​​për shkak të faktorëve të caktuar dhe zakoneve të këqija. Ka më shumë se 3000 dridhje zëri që lejojnë të marrin rezultate të shkëlqyera. Nuk ka kundërindikacione ose efekte anësore. Ata që kanë kurora, pajisje, implante dhe mbushje të llojeve të ndryshme gjithashtu mund ta përdorin atë

 

Kjo ju lejon të pastroni dhëmbët si përpara dhe pas, por edhe në zonën qendrore. Ai zbardh dhëmbët dhe heq çdo lloj mbetje dhe njollë. Pajisur me dritë LED të integruar, në mënyrë që të mund të shihni më mirë edhe zonat më të fshehura që janë të vështira për t’u arritur. Ka një dizajn ergonomik që ju lejon ta trajtoni atë kurdo dhe kudo që të jeni. Memberdo anëtar i familjes mund ta përdorë atë. Një aksesor që depërton thellësisht duke dhënë mundësinë e eleminimit të fijeve të dhëmbëve dhe dhënies së një buzëqeshjeje shkëlqyese. Duke qenë një produkt origjinal dhe ekskluziv, ai nuk është i disponueshëm në dyqane fizike ose në faqet e tregtisë elektronike në internet. Mënyra e vetme për ta blerë është përmes faqes zyrtare të internetit të produktit, të plotësoni formularin me të dhënat tuaja që trajtohen në intimitet dhe të prisni që operatori të telefonojë për të konfirmuar porosinë. Produkti është në promovim sezonal me një kosto prej 49 Euro, por ekziston edhe mundësia e përfitimit të një oferte tjetër me dërgesë falas. Produkti gjithashtu përmban një kokë silikoni, si dhe një pasqyrë të vogël për të verifikuar rezultatet e ndryshme të marra. Pagesa bëhet ose me kartë krediti ose Paypal, por edhe me dërgesë, d.m.th. në para të gatshme në korrier pas dorëzimit.

standard.al

https://it.yahoo.com/style/sbiancamento-dentale-led-come-farlo-080120577.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.