Standard.al

FOTO/ Burri pret damarët në mes të rrugës, probleme familjare!!!

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen Tabakane në Elbasan, ku një person ka prerë damarët.

Dashi Sejdini dyshohet se është emri i personit i cili preu damarët. Banorët e zonës konfirmojnë faktin se pas aktit ekstrem, ambulanca është vonuar të vijë në vendngjarje, ndonëse është lajmëruar prej tyre fillimisht dhe më pas prej policisë. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje ambulanca ka ardhur rreth 1 orë me vonesë duke bërë qe burri të mbetet i shtrirë në rruge dhe te krijohen njolla të shumta gjaku.

Persona që e njohin personin që tentoi vetëvrasje bëjnë me dije se ai ishte i varur nga alkooli, alibi të cilin e konfirmon edhe policia. Sipas të njohurve burri rreth te 40 tave prej alkoolit kishte probleme familjare, ndërsa pak dite më parë kishte humbur një shok të tij te femijerise,cka ka ndikuar në gjendjen e tij psikologjike.

Edhe gjatë ditës se sotme ai ka qënë i dehur. Sipas burimeve ai është shtruar në spital ku po merr ndihmë të specializuar mjekësore.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.