Standard.al

Balliu akuza të forta: Të arrestohen Rama, Xhaçka dhe Spiropali që nuk morën masa kur i paralajmëroi Meta, dhe jo gazetarët…

0

Ish deputeti i PD-së, Klevis Balliu, ka reaguar pas lajmit qe kryeministri ka arrestuar gazetaret qe nxoren fakenews per termet.

Reagimi i plote:

Rama, Xhaçka dhe Spiropali duhet të arrestohen për faktin që mashtruan qytetarët duke thënë që ska tërmet kur e paralajmëroj Presidenti.

Por Edvin Droga po bën të kundërtën.

Smund të arrestohen gazetarët që kanë raportuar gjithçka dhe kanë ndihmuar gjithë qytetarët në këto ditë të vështira ankthi dhe pasigurie.

Nëse nuk e parashikon dot që do të këtë tërmet si mund të parashikosh që sdo këtë tërmet?

Ndaj arrestimet janë për propagandë dhe janë të turpshme e skandaloze.

Në vend të plasen në burg këta që nuk morën masat e duhura pas plagosjes së qytetarëve nga tërmeti i fuqishëm që tronditi vendit, arrestohen gazetarët që janë në krye të detyrës.

TURP, TURP, TURP

Mos të ishte për këto gazetarë që raportuan lajmin e Presidenti nuk do të dinte askush asgjë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.