Standard.al

Tërmeti i fuqishëm në Durrës, njerëzit në qiell të hapur dhe pa drita…

0

Tërmeti i fuqishëm i rënë në orën 16:05 të pasdites së djeshme dhe tjetri 20 minuta më pas i kanë nxjerrë njerëzit në rrugë.

Për shkak të panikut dhe frikës, njerëzit nuk kanë pranuar të futen në banesat e tyre.

Të gjendur pa zgjidhje, qytetarët kanë ndenjur në rrugë.

Por e keqja ishte se edhe ishin pa drita.

Një denoncim i tillë ka mbërritur tek ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ai në Facebook:

Ne Durres njerezit kaluan naten nga temeti nen qiell te hapur dhe pa drita. Narkoshteti po dremiste!

Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Kjo eshte situata e njerezve qe po kalojne naten jashte nga frika e termeteve ku Bashkia e Valbona Sakos nuk ndez as dritat e stadiumit e jo me te vendosi qendra pritje per njerezit.ora 01:10

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.