Standard.al

Reagim epik nga gazetari: Akt shumë i rëndë, Fuga je për burg…

0

Gazetari Habjon Hasani ne nje status ne Facebook ka reaguar pas deklarates se Sizmologut grek Akis Tselentis.

Në fakt dokumenti i presidentit Ilir Meta ishte sekret. Ishte kryeministria e drejtuar nga Edi Rama që e nxori dokumentin në mediat e tij, me qëllim që më pas të sulmohej presidenti për paralajmërime të kota.

‘Nuk dua që të thuhen tek populli i thjeshtë këto gjera. Këto bëhen të ditura vetëm tek shërbimet shtetërore’, thotë Tselentis dhe të njëjtën gjë bëri edhe presidenti Meta duke njoftuar pikërisht instancat shtetërore, të cilat nuk morën asnjë masë.

Ja statusi i plote:

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.