Standard.al

“Letra e Presidentit, më e rëndësishme sot se dje”!!!

0

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka postuar diten e sotme ne Facebook nje status ku tregon letren e presidentit Meta.

Postimi i plote:

Letra e Presidentit, me e rendesishme sot se dje!!

Vetem 7 jave me pare bazuar mbi informacionet e bera publike ne median nderkombetare nga insitucione shkencore sizmologjike, Presidenti Ilir Meta ngrinte shqetesimin per rrezikun e termeteve te forta dhe njoftoi ne rruge konfidenciale qeverine.

Pertej vulgaritetit dhe reagimit prej kokegdhësh te qeverise dhe mediave te supës se kryeministrit ne ate kohe, sot kjo leter ka interes shume me te madh se dje,ndaj duhet ta lexojme serish cfare shkruante Presidenti per kete ceshtje.

Sigurisht ne fund te korrikut qeveria qesharake dhe hajdute e rilindjes u perpoq te keqperdorte e keqinterpretonte kete leter per terhequr vemendjen nga grabitja moniste bashkive ne 30 qershor dhe jo te vriste mendjen e te merrte masa per kete rrezik madhor.

Le ta lexojme edhe nje here se bashku:

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.