Standard.al

Kamioni godet turmën, humbin jetën…

0

Dhjetë njerëz kanë humbur jetën dhe rreth gjashtëmbëdhjetë të tjerë janë dërguar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore në provincën e Hiashit, në Beijing, pasi një kamion ka humbur kontrollin dhe ka hyrë ndërmjet turmës së njerëzve që ndodheshin në markatën e qytetit.

Policia nuk ka zbuluar akoma arsyen e saktë se përse shoferi ka humbur kontrollin e mjetit, por hetimet vazhdojnë mbi këtë ngjarje tragjike me dhjetë të vdekur e gjashtëmbëdhjetë njerëz të tjerë të plagosur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.