Standard.al

VDEO/ Pamje tronditëse, tërmeti shemb fakultetin e Gjeologji Minierës

0

Duhet të ishte godina më e fortë në Tiranë për vetë faktin që aty studiohen edhe lëkundjet sizmike, por godina e Fakultetit të Gjeologji Minierës ka rezultuar më e goditura nga tërmeti që goditi këtë pasdite Tiranën dhe gjithë Shqipërinë.

Pamjet në Fakultetin e Gjeologji Minierës janë apokalitike.

E gjithë fasada është shembur dhe ka rënë në oborrin e përparmë të godinës duke dëmtuar plotësisht edhe makinat që ndodheshin aty.

Ky është dëmi i parë serioz që raportohet në godina.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.