Standard.al

Reagon Presidenca pas tërmetit: Urojmë sa më pak dëme…

0

Presidenca e Republikës ka shprehur tronditjen e saj për tërmetin që goditi vendin në orët e pasdites, në veçanti qarkun e Durrësit dhe të Tiranës.

‘Reagim i Zedhenesit te Presidentit te Republikes, z.Tedi Blushi

21 shtator 2019

Presidenti i Republikes Sh.T.Z Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes.

Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja nderkohe qe eshte i rendesishem monitorimi i situates ne vazhdimesi  dhe informimi i qytetareve nga strukturat pergjegjese shteterore.

Presidenti Meta po e ndjek situaten me vemendje dhe shqetesim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.