Standard.al

Presidenti Ilir Meta parashikoi tërmetin në Shqipëri, por askush nuk e dëgjoi!

0

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte personi që paralajmëroi institucionet shqiptare se vendi ynë mund të rrezikohet nga lëkundje të fuqishme tërmeti. Në një letër me të cilën i drejtohet i shqetësuar kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, kreu i shtetit thotë se sipas një sizmiologu të vjetër grek, Ballkani do të goditet nga tërmet i fuqishëm apokaliptik. Meta i kërkon llogari qeverisë për masat e marra dhe kërkon informacion mbi situatën.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.