Standard.al

Moment interesant/ Balla i ikën si djalli nga temjani, Peshores së Pastrimit të Shpirtrave!

0

Një moment interesant është kapur nga kamerat sot në Librazhd. Kreu i Grupit socialist, Taulant Balla, i është larguar si djalli nga temjani, “Mekanizmit të Pastrimit të Shpirtrave dhe Larjes së Mëkatëve”, peshores provokuese që një person kishte nxjerrë në mes të Panairit të Mjaltit që po zhvillohej atje.

Balla u pa duke përshkruar panairin, kur i tërhoqi vëmendjen peshorja gjigande, në të cilin ishin vënë në një anë Kurani dhe në tjetrën Bibla dhe ku “Shëruesi” anonim kishte shpalosur një parullë në të cilën shkruante:  “Mekanizmi i pastrimit të shpirtrave dhe larjes së mëkateve”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.