Standard.al

Ja si do të jetë koha të shtunën dhe të dielën..

0

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  me origjinë nga kontinentale të cilat po ifluencojnë në territorin Shqipërisë dhe Kosovë mot të stabilizuar.

E shtunë, dt 21 shtator 2019 moti do të jetë  kthjellime dhe me vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   5/18°C

Zonat e  ulëta    11/29°C

Zonat  bregdetare  15/28°C

E Shtunë 21 Shtator 2019

Kosova për ditën e shtunë dt 21 Shtator 2019 moti do të jetë me kthjellime . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 5°C në mëngjes deri në 21°C gradë Celcius në mesditë.

E diel, dt 22 shtator 2019 moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/23°C

Zonat e  ulëta    12/30°C

Zonat  bregdetare  16/28°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.