Standard.al

FOTO/ Tërmeti 7.5 ballësh, krisen muret në stadiumin “Selman Stërmasi”

0

Nuk ka mundur t’i shpëtojë lëkundjeve të forta të tërmetit edhe godina e stadiumit “Selman Stërmasi” i njohur ndryshe si stadiumi “Dinamo”

Këto janë pamjet brenda dhe mbulesa e stadiumit, që janë krisur për shkak të dy goditjeve të fuqishme të tërmetit që ishin të njëpasnjëshme.

Janë disa pallate në Tiranë e Durrës që kanë pësuar dëme dhe krisje, ndërsa më i dëmtuari është Fakulteti i Gjeologji-Minierave

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.