Standard.al

FOTO/ Gjuha e trupit “tradhtoi” Tahirin në konferencë, me gishtin ngritur e në siklet….

0

Saimir Tahiri është shfaqur i buzëqeshur sot rreth mesditës ku dhe kishte lajmëruar konferencën e tij për shtyp, ku do të fliste për të vërtetat e tij. Që në hyrje të ambienteve ku do të mbahej konferenca, ish-ministri është shfaqur i qetë dhe i qeshur, teksa ka takuar mbështetësit e tij, por edhe gazetarët që ishin aty.

Përgjatë konferencë, ai nuk ka ngurruar ti përgjigjet pyetjeve, ndonëse nuk ka preferuar as këtë herë të jap emra. Herë me gishtin tregues ngritur, e herë në siklet, Tahiri për rreth një orë ka folur përpara kamera. Ndryshe nga sa është shfaqur në sallën e gjyqit, në tension e gati sytë me lot, këtë herë ish-ministri shfaqej i relaksuar, por herë herë edhe me tone të larta, duke mos e fshehur nervozizmin. Më poshtë po ju sjellim disa nga momentet ku gjuha e trupit “e ka tradhtuar”, komunikimin e tij të kujdesshëm.

          

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.