Standard.al

FOTO/ ‘A ju thashë?’! Rrjeti “kryqëzon” qeverinë duke kujtuar paralajmërimin e Presidentit!!!

0

Dy tërmete në pak minuta me epiqendër në Detin Adriatik kanë shkundur qytetin e Durrësit, Tiranës, por edhe shumë qytete të tjera të vendit.

Pasditja e së shtunës krijoi panik dhe frikë tek qytetarët, ndërsa raportohet për shumë banesa të dëmtuara dhe persona të plagosur.

Pak muaj më parë, Presidenti i vendit Ilir Meta paralajmëroi se vendet e Ballkanit pritet të goditet nga një tërmet apokaliptik. Ai apeloi ndaj institucioneve përkatëse që të marrin masa paraprake.

Ministria e Brendshme  theksoi se parashikimi i tërmetit nuk mund të bëhet duke ironizuar kështu apelimin e Kreut të Shtetit.

Por dita e sotme tregoi krejt të kundërtën, ndaj dhe në rrjetet sociale nuk kanë munguar as memet.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.