Standard.al

Emergjencat Civile thirrje të fortë qytetarëve: Mos qëndroni në shtëpi sonte, shmangni…

0

Tërmetet që tronditën Shqipërinë, ka bërë që Emergjencat Civile të dalin me një deklaratë të fortë.

Emergjencat apelojnë që banorët me shtëpi të dëmtuara të mos qëndrojnë atje sonte dhe të shmangin sa më shumë filmimet që mund t’u rrezikojnë jetën.

Sonte do të ngrihen 6 kampe në Tiranë për familjet e dëmtuara bëjnë me dije burime nga shtabi i Emergjencës Prefektura Tiranë.

Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 balle që ra në orën 16.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.