Standard.al

E fiksuar pas tij, vesh fustanin e damës çdo fundjavë qëkur është martuar

0

Një grua e porsamartuar ka krijuar një listë eventesh ku paraqitet vazhdimisht me fustanin e saj të dasmës edhe pse ka një muaj që është martuar.

Dawn Winfield-Hunt, 54 vjeç, nga Rhyde, Isle-of-Wight ka zgjedhur të veshë fustanin prej fildishi çdo fundjavë që prej ceremonisë martesore muajin e kaluar, dhe ka vizituar shumë atraksione turistike si Pallati Buckingham, Isle of Wight Steam Railway dhe madje edhe evente më ekstreme si sporte të ndryshme i ka ndjekur dhe praktikuar të gjitha me fustanin e nusërisë.

Ajo tregon se këtë fustan do ta veshë çdo fundjavë deri në përvjetorin e parë të martesës së saj.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.