Standard.al

30-vjeçari thyen shtyllën kurrizore, u hodh nga dritarja gjatë tërmetit…

0

Qytetarë të plagosur vijojnë ti drejtohen spitalit për të kërkuar ndihmën e parë pas tërmetit të fuqishëm që tronditi qendrën e vendit.

Një mjek i urgjencës kanë deklaruar për Syri TV se, një 30-vjeçar, nga paniku është hedhur nga dritarja e banesës dhe për pasojë ka thyer shtyllën kurizore.

Ai do ti nënshtrohet një nderhyrjeje kirurgjikale, ndërsa në gjendje të rëndë ndodhet një grua nga Durrësi, e cila është dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë,  me fraktura në kokë

Deri tani, raportohet për dhjetëra qytetarë të lënduar, por ende nuk ka një numër zyrtar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.