Standard.al

Interpoli e zbulon në Kashar, anëtarin e një organizate kriminale…

0

Policia e Tiranës  në bashkëpunim me Interpol Tiranën, zbuloi dhe arrestoi në zonën e Yrshekut në Kashar, një 54-vjeçar shqiptar me banim në Tiranë.

I arrestuari me iniciale M. P ishte në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Apelit në Milano, Itali e kishte dënuar me 13 vite e gjysëm burg për “Trafik të lëndëve narkotike” dhe “Organizatë kriminale”.

Tashmë, Interpol Tirana dhe Interpol Roma po vijon procedurat për ekstradimin e tij në Italisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.