Standard.al

FOTO/ Xhafaj “i shpall luftë” Tahirit, pëlqen postimin e ambasadorit britanik!

0

Ambasadori Britanik, Duncan Morgan, ka postuar një tëitter lidhur mbi vendimin e djeshëm të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda që dënoi Saimir Tahirin me shërbim prove, duke i falur akuzat e rënda për trafik ndërkombëtar droge.

‘Aktgjykimi për Saimir Tahiri tregon se sistemi ligjor i Shqipërisë po rritet në pjekuri. Por dështimi për tu dënuar kundër akuzave më serioze shtron pyetje dhe tregon rëndësinë e shikimit përmes reformës gjyqësore deri në fund.’-poston ambasadori britanik.

Por ajo që tashtë nuk habit është fakti se like postimit të ambasadorit i ka bërë pasardhësi i Tahirit në Ministrinë e Brendshme, Fatmir Xhafaj.

Çka konfimon luftën midis dy ish-ministrave socialistë.

Tahiri në daljet e tij e ka sulmuar disa herë indirekt Xhafaj, duke i përmendur me mesazhe të koduara edhe vëllain i cili po vuan dënimin në Itali për trafik lëndësh narkotike.

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.