Standard.al

Atletico-Juve, Cuadrado u kritikua nga shokët e tij të skuadrës, Bonucci e mbron atë!

0

Juventus preku vetëm feat-in te Atletico Madrid, përpara se Herrerra të bllokonte rezultatin në 2-2 të fundit. Performanca e mirë mbetet, veçanërisht në pjesën e dytë, për Bianconeri. Por diçka në mbrojtje nuk u pëlqye, dhe të njëjtët lojtarë vunë re.

Sipas asaj që është raportuar nga T Tuttosport ’, në fakt, në bilbilin e fundit në Wanda Metropolano, filloi një diskutim i vogël për Juan Cuadrado. Disa lojtarë të Juventusit kanë marrë përsipër Kolumbianin, duke e fajësuar atë për golat që ai mori.

Bonucci mbërriti si një kapiten i mirë i cili pasi luajti si një drejtues i vërtetë, i qetësoi të gjithë dhe mbrojti Cuadrado (i cili gjithashtu shënoi golin e parë). Pastaj ai shpjegoi situatën në mikrofonat e ‘Sky Sport’.

“Jemi të uritur për fitore, mosmarrëveshjet midis shokëve janë rroba që lahen në shtëpi, nuk është faji i njërit ose tjetrit i një qëllimi të marrë: ata marrin pozicione dhe e bëjnë veten të respektuar edhe midis nesh, ne i ndihmojmë njëri-tjetrit. mësimdhënien për ta bërë këtë ekip të papërballueshëm “.

Shkurt, të gjithë do të duhet të punojmë së bashku për të përmirësuar këtë aspekt që po karakterizon fillimin e sezonit për Juventusin. Shumë gola të marra nga topi joaktiv, di edhe Maurizio Sarri, i cili do të fillojë të punojë për të mbushur këtë boshllëk.

standard.al

https://it.yahoo.com/sports/notizie/atletico-juve-cuadrado-criticato-dai-052000366.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.