Standard.al

Tragjedi! Masakron të dashurën e tij 17 vjeçare, 8 muajshe shtatzënë

0

Rasti i dhunës në familje në Maddaloni, komuna në provincën Caserta, në Campania. Vonë pasditen e djeshme, e hënë, 16 shtator 2019, nëpërmes Napolit, një vajzë shtatzënë 17-vjeçare u rrah nga i dashuri i saj. Karabinierët e stacionit lokal ndërhynë nën komandën e Marshal Di Carluccio. Hetimet filluan menjëherë. Sipas faqes së internetit ecaserta.it, oficerët e zbatimit të ligjit u thirrën nga fqinjët, të cilët dëgjuan ulërima me zë të lartë që vinin nga brenda shtëpisë ku po qëndronin dy të rinjtë. Rreh të dashurën shtatzënë Sipas një rikonstruksioni të parë, djali do të kishte përfituar nga mungesa e prindërve të saj për të rrahur të dashurën e tij. Situata përkeqësohet nga fakti se vajza 17-vjeçare është tetë muajshe shtatzënë dhe për këtë arsye është afër lindjes. Për momentin ne nuk dimë arsyet që e shtynë djalin të kryente këtë akt dhune ndaj shokut të tij të ri. Policia heton çështjen: vetëm përmes hetimeve të tyre do të jetë e mundur të hedh dritë mbi çështjen dhe të kuptojë se si gjërat shkuan me të vërtetë. Për fat të mirë, dëmtimet e raportuara nga gruaja e re nuk ishin serioze. Të marra në spital për trajtimin e nevojshëm, mjekët kanë bërë të ditur se ajo do të menaxhojë me disa ditë pushim. Por frika ishte e madhe, veçanërisht duke pasur parasysh kushtet e veçanta në të cilat gruaja e re e gjen veten. Autoriteti Gjyqësor ka referuar djalin që ka kryer dhunën.

standard.al

https://it.yahoo.com/notizie/caserta-picchia-la-fidanzata-17enne-062940890.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.