Standard.al

Një rrëfim shokues nga Kujtim Gjuzi/ Habit me deklaratën e tij: I kërceva në gjoks…

0

Deputeti Kujtimi Gjuzi mbrëmjen e djeshme ka rrëfyer në “Procesi Sportiv” sesi u përjashtua nga të rinjtë e Tiranës. Arsyeja ka qenë pasi i ka kërcyer me taka vëllait të tij dhe është përjashtuar menjëherë nga ekipi dhe më pas ka shkuar te ekipi i Partizanit.

“Ishte pak shi, një t’i kërcy me taka në gjoks vllait, vllai në tokë. Haxi Arbon: Përjashta! Ti nuk mund të luash futbollin e Tiranës si balerinat e Brazilit. Profesor Xhiu me atë shkrimin e lezetshëm e mbledh atë letrën e vogël kshu dhe thotë: Panajoto këtë çunin merre te Partizoni se nuk luan dot me Tironën. Dhe unë luajta me Partizonin me Genc Tomorrin dhe duke dalë profesor Panajot Pano tha: Dëgjo këtu, se ti ke ardh se i ke gjujt vllai tat, se vret Genc Tomorrin dhe unë të qis përjashta dhe nuk të fut mo.” – tregoi historinë Gjuzi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.