Standard.al

FOTOLAJM/ Vetëm 9 muaj ministër, ja si është transformuar Gent Cakaj!

0

Ministri i Jashtëm i deleguar Gent Cakaj është një nga emrat më të përfolur të kabinetit Rama 2.

Në janar 2019, Cakaj u vendos në pozicionin e Ministrit të Punëve të Jashtme duke zëvëndësuar kështu Ditmir Bushatin.

Për rreth 9 muaj, Cakaj ka zhvilluar karrierën e tij politike para syve tanë duke bërë dëshmitarë të shumë deklaratave, takimeve apo dhe referimeve.

Ajo që bie në sy qartësisht është shtimi në peshë i ish-këshilltarit të Ramës, madje në kundërshtim me punën e tij stresuese. Shumë njerëz nën trysninë e një pune të tillë kanë tendenca që të humbin disa kile, por mesa duket ky nuk është rasti i Cakajt. 

Për ta demonstruar siç duhet ndryshimin në pamjen e Cakajt, shfletoni fotogalerinë e mëposhtme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.