Standard.al

EMRI/ Vdes mesfushori 21 vjeçar, pasi ndahet nga e dashura. Zbulohet deklarata e nënës së futbollistit…

0

Sapo ishte ndare nga e dashura e tij, kur ndodhi diçka e papritur. Jacob Standbridge, i njohur si Jake, vdiq në moshën 21 vjeç, pasi u kap nga një tren me shpejtësi të lartë në stacionin hekurudhor Sandbach në Cheshire . Sipas asaj që ishte raportuar në Diell, ai kishte marrë steroidë në të kaluarën. Vdekja e djalit Jacob Standbridge, 21 vjeç, nga Sandbach, ishte një mesfushor për Stoke City Academy dhe klubet e tjera. Pas studimit të menaxhimit të sportit, atij iu ofrua një punë si instruktor për disa shkolla lokale. Tetorin e kaluar ai u ndal para një treni me shpejtësi të lartë në stacionin hekurudhor Sandbach në Cheshire dhe humbi jetën. Futbollisti premtues, i njohur si Jake, ishte ndare me të dashurën e tij Ciera Barnes një natë më parë pasi kishte gjetur mesazhe në telefonin e tij. I riu kishte menduar ta  propozonte për martesë gjatë një udhëtimi në New York dhe ata kishin blerë një shtëpi së bashku. Sipas asaj që doli gjatë hetimit, marrëdhënia e tyre filloi të shkojë keq pasi instruktori filloi të përdorë steroidë. Nëna e tij Karen Standbridge deklaroi në seancën dëgjimore Warrington: “Në Janar 2016 Jacob u takua me Ciera, megjithëse ai kishte shumë vajza të rastësishme, ai ishte dashuria e tij e parë dhe u bë pjesë e familjes”. Mamaja kujtoi atë që ndodhi para aksidentit: “Në orën 7 të mëngjesit të Premten, 12 tetor morëm një telefonatë ku thuhej që ai do të kthehej në shtëpi dhe po mbaronte mes tij dhe Ciera. Ai tha se kishte gjetur më shumë mesazhe në telefonin e tij dhe kishte mbërritur në shtëpinë tonë në orën 8:00 të darkës. Rreth orës 5:30 të mëngjesit të së shtunës dëgjova dikë poshtë shkallëve dhe pashë Jakobin të kthehej përsëri në makinë. Ne menduam se ai do t’i rregullonte gjërat me Ciera por rreth orës 6:30 mora një mesazh ku thuhej: “Unë të dua mami, faleminderit shumë për gjithçka që ke bërë për mua, më vjen keq”. Një ekzaminues i hapur mjekësor, Heath Westerman, tha se tani për tani është e pamundur të tregohet nëse ai bëri vetëvrasje vullnetarisht apo jo.

standard.al

https://it.yahoo.com/notizie/21enne-ucciso-da-un-treno-212803650.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.