Standard.al

Denoncimi i radhës nga Berisha: Mafia e narkoshtetit po shkatërron pyjet e Shkodrës!!!

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar ne Facebook nje shenim duke bere denoncimin e radhes.

Postimi i plotë

Pyjet e Shkodres drejt shkaterrimit te plote.
Mafia e narkoshtetit, e te forteve zbret çdo nate,
26-30 kamion me trupa.
Narko komisaret e narkopolicise fitojne
60 milione lek ne muaj me kete krim te rende mjedisor.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor Berisha.
Jam punonjes Ndermarrjes Pyjore Shkoder

Po te drejtohem me ket mesazh tu dasht me ju vu ne dieni e pse jo edhe me e ba nje denoncim publik per ate cfare banda e policise ne bashkpunim me disa individ me perkrahje politike ne qarkun e Shkoders vazhdon te shkaterroje pyjet.
Çdo nate ulen nga 25-30 mjete te ngarkuar me lend drusore, veprim ky qe po qone ne shfarosjen e pyjeve.
E gjitha kjo drejtohet nga drejtues te policise qe marrin nga 70 mije lek per cdo mjet, rreth 2 milion lek ne dite, perkatesisht 60 milion lek ne muaj.
Kjo eshte edhe arsyja e sherrit deri ne nxjerrjen e armeve edhe mes drejtorit dhe nendrejtorit te policis ne oborrin e institucionit, ngjarje te cilen ju e keni denoncuar disa dite me pare.
Se bashku me mesazgin po ju dergoj edhe fotot qe punonjesit e bashkise kan siguruar ne kontrollet qe kan bere duke u gjendur shpesh edhe nen presionin e armeve.
Du tju ve ne dieni qe IFA bluhe eshte e kryetarit te PS Postrrib dhe te gjitha personat qe merren me prerjen e pyjeve ne fushat kan per detyre qe nje pjes te fitimin te tyre ti kthejn ne sherbim te blerjes se votave per PS.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.