Standard.al

Brad Pitt tregon për depresionin pas ndarjes së tij nga Angelina Jolie!

0

Në një intervistë jashtëzakonisht të sinqertë në New York Times, Brad Pitt u hap për të folur për problemet e tij të shëndetit mendor, duke zbuluar se ai kaloi një vit e gjysmë me Alkoolikët Anonimë, pasi ish-gruaja Angelina Jolie paraqiti kërkesën për divorc. Intervista u realizua me rastin e promovimit të filmit të tij të ri, “Ad Astra”, i prezantuar në Festivalin e Filmit në Venecia, në të cilin ai luan një astronaut që udhëton nëpër hapësirë ​​në kërkim të babait të tij. Karakteri është përshkruar si një “njeri hapësirë ​​emocionalisht sterile”. Dhimbja e tij personale ndihmoi në frymëzimin e performancës. “Jam rritur me atë filozofi” të jesh i aftë, të jesh i fortë, mos e trego dobësinë tënde “, tha Pitt. “Unë jam mirënjohës që ka pasur një theks të tillë për të qenë në gjendje, dhe të bësh gjëra vetë me përulësi, por ajo që i mungon kësaj logjike është marrja e inventarit të vetvetes. Pothuajse është një refuzim i një pjesë nga ju që është e dobët dhe përballet me dyshime në vetvete, edhe nëse ato janë gjëra njerëzore që ne të gjithë i përjetojmë. Sigurisht, është besimi im që kurrë nuk mund ta njihni veten tuaj derisa t’i identifikoni dhe pranoni ato gjëra “. Brad Pitt u detyrua të ballafaqohej me dobësitë e tij, pasi lidhja e tij 11-vjeçare e dashurisë me Angelina Jolie, përfshirë 5 vjet martesë, u rrëzua në shtator 2016. Jolie, e cila siç duket kishte “mjaftuar” nga alkooli dhe varësia e marijuanës së burrit të saj, bëri gjithçka për të kërkuar kujdestarinë ekskluzive të gjashtë fëmijëve të çiftit. Mediat amerikane raportuan se kashta e fundit për të tejmbushur ishte një fluturim 12-orësh nga Franca në Los Angeles, gjatë së cilës Pitt kishte qenë duke pirë “rëndë” dhe  Jolie e irrituar i kishte kërkuar atij të kthehej i kthjellët. Fundi i martesës së Pitt dhe Jolie ishte një katastrofë për aktorin, i cili iu bashkua një grupi të rimëkëmbjes së Alkolikëve Anonimë.

 

 

“Unë i solla gjërat aq sa munda, dhe hoqa privilegjet e mia në pirje,” tha ai. “Kishte të gjithë këta burra të ulur që ishin të sinqertë dhe të hapur në një mënyrë që unë kurrë nuk dëgjova. Ishte një hapësirë ​​e sigurt ku kishte pak gjykime, dhe për këtë arsye pak gjykime për veten tuaj. Në të vërtetë ishte shumë çliruese për të ekspozuar pjesë negative të vetvetes “. Pitt ishte në mes të asaj katarsis kur vendosi të luante yll në “Ad Astra” në 2017, disa muaj pas ndarjes së Jolie. Në famë në fillim të karrierës së tij, Pitt zbuloi: “Gjatë viteve ’90, e gjithë ajo vëmendje … Ishte me të vërtetë një siklet për mua, kakofonia e pritjeve dhe gjykimeve. Me të vërtetë u bëra një vetmitar dhe piva duhan nga gjiri i harresës . ” “Fakti është se ne të gjithë durojmë dhimbje dhe humbje. Ne e kalojmë pjesën më të madhe të kohës duke e fshehur atë, por është atje, është brenda jush”, rrëfeu ylli. Pitt dhe Jolie u martuan në Gusht 2014 pasi u dashuruan në serialin e “Mr & zonja Smith”, në të njëjtën kohë që aktori u nda nga Jennifer Aniston. Ata kanë pasur tre fëmijë biologjikë, Shiloh, Knox dhe Vivienne, dhe tre fëmijë të birësuar, Maddox, Pax dhe Zahara.

standard.al

https://it.notizie.yahoo.com/brad-pitt-racconta-la-depressione-dopo-la-separazione-dalla-jolie-174450198.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.