Standard.al

Përballjet në Champions/ Conte: Të luash kundrejt Barcelonës është interesante, do të testohet fuqia e Interit !

0

Antonio Conte thotë se përballja me skuadrat e mëdha në Champions do të jetë mënyra më e mirë për të testuar fuqinë e Interit.

Deklarata e plotë:

“Ne duam t’i bëjmë tifozët tanë krenarë, duke luajtur një lloj futbolli që i emocionon dhe me të cilët ata mund të identifikohen”, tha Conte.

“Ka shumë faktorë që duhet të merren parasysh, të tilla si forma, pezullimet dhe lista e ndeshjeve. Të kesh Barcelonën në grupin tonë do të jetë interesante.

“Do të jetë një lojë që na shtyn të japim më të mirën. “Përballja me skuadrat e mëdha do të jetë mënyra më e mirë për Interin të shohë se ku ndodhet”, u shpreh tekniku italian.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.