Standard.al

Ditëlindja e legjendës së muzikës shqiptare, zbulohet mosha e Sabri Fejzullahut!

0

Legjenda e muzikës shqiptare Sabri Fejzullahu feston sot ditëlindjen.

Ishte djali i tij Ermali e cili e ka uruar në rrjetin social Instagram ku ka shkruajtur:  ‘Urime ditëlindjen mbret’ .

Këngëtari sot mbush 72 vjeç dhe i habit të gjithë me energjinë që ai ka në projektet e reja.

Madje dhe së fundmi pritet që ai të hedh projektin e tij më të ri të tilluar’ Zemrën gur” .

Këngëtari ka treguar gjithmonë se nuk do ta lërë muzikën, pasi i ushqen shpirtin dhe përsa kohë publiku do gëzojë teksa ai këndon, asnjëherë nuk do ketë dëshirë për t’u larguar nga profesioni të cilit i ka kushtuar jetën e tij

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.