Standard.al

Parashikimi i motit nga e hëna deri të premten, ja kur priten shira…

0

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se prej ditës së hënë e deri në mes të javës përgjithësisht parashikohet mot me diell.

Ditën e enjte pjesërisht në Veri do të nisin reshjet e shiut. Paqendrueshmëria në të gjithë territorin parashikohet ditën e premte. Më së shumti reshjet do të përfshijnë pjesën jugore, aty ku hera herës do të krijohen kushtet për shtrëngata, rrebeshe me shkarkesa elektrike. Kjo situatë gjatë së premtes do të sjellë dhe rënie të temperaturave si në grafikun e mëposhtëm.

Era do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë bregdetit duke u shoqëruar me valëzim të forcës 3 ballë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.