Standard.al

Braimllari: Korça refuzoi më 30 qershor Ramën, duhet instaluar shteti i së drejtës

0

Nga Endrit Braimllari

Me Petriken në takim me LSI Korçe.

Korça refuzoi masivisht votimet moniste te 30 qershorit te Edi Rames.

Korça nuk mund te behej pjese ne nje proçes farse dhe monist te Rilindjes e cila synon te shkaterroje Demokracine dhe te instaloje monizmin ne vend. Largimi i te rinjve nga vendi, varferia ekstreme, kapja e instuticioneve, mosndeshkueshmeria e atyre qe shkaterruan zgjedhjet, shkaterrimi i Gjykates Kushtetuese, goditja e shtetit te se drejtes nga Edi Rama ka vetem nje synim, thellimin e paligjshmerise se qeverise dhe mungesen e kontrollit.

E vetmja rruge eshte perballja e drejtperdrejte per te mbrojtur Demokracine, instuticionet dhe per te instaluar shtetin e se drejtes!

Fotografia e Endrit Braimllari

Fotografia e Endrit Braimllari

Fotografia e Endrit Braimllari

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.