Standard.al

Deklarata e fortë, Haradinaj: Kurti është mashtrues ndërsa Osmani e paqëndrueshme

0

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është mashtrues, ndërsa Vjosa Osmani e paqëndrueshme.

I ftuar në televizionin T7, kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar të gjithë kandidatët e tjerë për kryeministër.

Sipas Haradinajt kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti është një mashtrues ndërsa kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani është e paqëndrueshme. Haradinaj tha se Osmani nuk shquhet për qëndrueshmëri në ndonjë rast specifik, por njihet vetëm për atë që ka dhënë në

‘Nuk e di sa ka qëndrueshmëri. Nuk e njoh prej një situate të caktuar dhe nuk e di sa mund të përballet me sfidat që e presin vendin, nuk e di sa mundet Vjosa me i kalu këto që i kam kaluar unë, për shembull kur i ke në dy anët persona që po punojnë kundër, nuk e di sa mundet me i kalu këto etapa’, ka thënë Haradinaj.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, deklaroi se Albin Kurti është mashtrues pasi ka ndryshuar qëndrime për simbolet e Kosovës.

‘Për shembull që tha i respektoj simbolet e Kosovës. Po vërehet njëfarë dallimi i madh. S’po di a mundesh me i besu dikujt, që ndrron veç nëse e din që është afër karrigës. Kam thënë se është mashtrues, se na paska mashtru kur s’u çu për himnin. Qe një kohë ma s’ia kemi parë shqiponjën’, tha Haradinaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.