Standard.al

Situata politike në vend/ Shehi: Vetëm pas largimi të Ramës mund të hapet rruga drejt integrimit…

0

Kreu i LZHK dhe ish deputeti i opozitës Dashamir Shehi, teksa ka komentuar situatën politike në vend, është shprehur se, vendi ka nevojë për ndryshime radikale dhe jo vetëm për rotacion pushteti.

“Politika një pakt është. Duhet të zbatojmë ato që i kemi ofruar qytetarëve. Kush është formula për tu gjetur, marrëveshje politike. Opozita mban timonin drejt për të ndryshuar gjërat përfundimisht. Ne besojmë që do e ndryshojmë sistemin, kemi shpresë se fëmijët tanë do të punojnë këtu. E keqja këtu ka përfshirë të gjithë shoqërinë dhe ne duhet të bëjmë diçka më radikale se sa ndryshimet e pushtetit. 

Sipas Shehit, kryeministri Edi Rama duhet të largohet në mënyrë që ti hapë rrugë integrimit të vendit. /Syri.net

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.