Standard.al

Presidenti Meta takim me ambasadoren Hastad: I lumtur për mbështetjen e Suedisë për forcimin e demokracisë…

0

Kreu i shtetit, Ilir Meta është takuar në presidencë me ambasadoren e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad.

Në një postim në Facebook, Meta shkruan se mori garancinë e Hastad për mbështetjen e Suedisë forcimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës në Shqipëri.

“I lumtur të prisja sot në një takim të veçantë Ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Znj. Elsa Hastad, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale, dhe të merrja garancitë e saj për mbështetjen e Suedisë për forcimin e demokracisë, të të drejtave themelore të njeriut dhe shtetit të së drejtës në Shqipëri,“-shkroi Presidenti.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.