Standard.al

Pas 6 vitesh në koma, vijnë lajme të mira nga ish legjenda e Formula 1

0

Ditën e djeshme legjenda e Formula 1 i cili prej 6 vitesh ndodhet në gjendje vegjetative si pasojë e një aksidenti në alpet franceze është shtruar në siptalin Georges Pimpidou në Paris .

Sipas burime është thënë se ai i është nënshtruar një kure mjaft të veçantë , terapia në bazë të qelizave staminale.

Tani, përmes Le Parisien, mbërrijnë një lajm që hap shpresa të reja për shërimin e Schumacherit:

‘Është në zonën tonë mund t’ju siguroj që ai është i vetëdijshëm” është shprehur një anëtar i spitalit.

Terapia e qelizave staminale është përgatiur dhe po monitorohet nga kardiologu i fashmëm Philippe Menasché dhe mbaron sot më pas ish legjenda e Formula 1 do të kthehet në shtëpi.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.