Standard.al

Nesër ceremonia e përkujtimit!!! Heroi i Demokracisë, Azem Hajdari!

0

Partia Demokratike ka publikuar axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari.

Hajdari u ekzekutua pak metra larg ish-selisë së PD-së, më 12 shtator 1998, dhe bashkë me të mbeti i vrarë edhe Besnik Çerja, ndërsa u plagos një tjetër truprojë e tij.

CEREMONIA E PËRKUJTIMIT TË HEROIT TË DEMOKRACISË AZEM HAJDARIT

12 Shtator 2019

10:00 CEREMONIA PËRKUJTIMORE PRANË MEMORIALIT

10:30 – Deklaratë e Kryetarit Basha për mediat në përfundim të ceremonisë

10:45 – VARREZAT E DËSHMORËVE

11:15 – 12.00 VIZITË NË FAMILJE

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.