Standard.al

Ish-ministri i Brendshëm kërkon gjykim të shkurtuar, ja çfarë vendos Gjykata!

0

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar gjykim te shkurtuar dhe Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Tahirit. Ish-ministri do të gjykohet së bashku me ish-drejtorin e policisë së Vlorës Jaeld Çela i shpallur në kërkim prej më shumë se një viti.

Mbi ta rëndojnë tre akuza për trafik të lëndeve narkotike dhe grup të strukturuar kriminal dhe kryerje të veprave në kuadër të grupit të strukturuar, ndërsa me pranimin e gjykimit të shkurtuar automatikisht i ulet një e treta e dënimit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.