Standard.al

Kualifikueset e Evropianit 2020/ Barazim 1-1 mes Kosovës e Çekisë

0

Është mbyllur me barazim 1 – 1, pjesa e parë e ndeshjes mes Kosovës e Çekisë e vlefshme për kualifikueset e Evropianit 2020.

Çekët ishin të parët që kaluan në epërsi përmes Patrik Schick (16’), por gëzimi i tyre zgjati vetëm katër minuta kur Vedat Muriqi barazoi  shifrat në 1-1, dhe ndezi stadiumin “Fadil Vokrri”.

Në eleminatorët e Evropianit 2020, Kosova bën pjesë në grupin A së bashku me Anglinë, Çekinë, Bullgarinë e Malin e Zi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.