Standard.al

Zjarri rrezikon banesat, policia identifikon autorin

0

Një zjarr masiv ka përfshirë fshatin Kalasë në Sarandë, ndërsa mësohet se policia ka identifikuar autorin e zjarrvënieve të qëllimshme.

Tre vatra të mëdha zjarri rrezikojnë një lagje të fshatit. Policia ka rrethuar tashmë personin e dyshuar si zjarrvënës, që sipas banorëve të fshatit ka ndezur plot 15 vatra.

Zjarrfikëset nga Saranda kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.