Standard.al

E FUNDIT/ Nuk ndalojnë përplasjet në Tiranë… Përleshje të banorëve me policinë

0

Nuk ndalojnë përplasjet në Tiranë. Rreth 100 banorë janë mbledhur sonte në mbrëmje pranë Pallatit me Shigjeta në Tiranë, ku kundërshtojnë vendosjen e disa kazanëve të mbeturinave pranë pallateve të tyre.

Banorët janë përplasur ashpër me policinë e Rendit dhe atë Bashkiake, përplasje e cila ka shkuar deri në fizike. Nuk ka ende informacione më të detajuara lidhur mbi këtë konflikt që duhet thënë se ka precipituar në dhunë midis palëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.