Standard.al

“Çfarë po tenton të “zhdukë” Rama!?” Edi Paloka tregon “skenarin” e kryeministrit…

0

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka tha në studion e rubrikës “Opinion”, në News 24 se situata në Shqipëri është e rëndë, pasi sipas tij, shqiptarët sot kanë përballë një kryeministër që nuk i intereson asgjë dhe puna e tij është e programuar kundër interesit publik.

Ai u ndal edhe tek “Dosja 184”, ku shtoi se Edi Rama vijon të kontrollojë sistemin e drejtësisë, duke pohuar se kjo u dëshmua me transferimin e saj në Dibër. Sipas tij, kjo dosje do të hetohet nga një prokuror, i cili është i afërt i njërit prej personave të kapur në përgjime gjatë zgjedhjeve të pjesshme lokale në Dibër.

“Situata në këtë rast është edhe më e rëndë sepse kemi përballë një njeri që nuk do t’ia di. Vendet e tjera, përfshirë edhe Kosovën po shkojnë në zgjedhje për çështje morale. Kjo po ndodh në Ballkan. Ky thotë jo (Rama).  Ti me fakte, unë me policë dhe gaz. Palmer e tha qartë: dosja 184, është një dosje e rëndësishme që duhet të hetohet dhe t’i dilet në fund. Rama e merr dhe po tenton ta zhdukë këtë dosje  tek një prokuror, i cili është i afërt i atij që po hetohet dhe që ka dalë në përgjime. Drejtësia këtu është në dorë të Ramës dhe në shërbim të gjithë kësaj rrëmuje dhe kaosi që kemi. Ndërkombëtarët e kanë marrë seriozisht situatën në Shqipëri. Kriza nuk i shërben askujt. Lëvizje do të këtë, sepse situata ka shkuar  ku nuk mban. Edhe Edi Rama e di këtë.Protesta është pjesë e opozitës gjithmonë. Ata protesta është me të vërtetë që Rama është ende aty, por treguan se revolta ndaj kësaj qeveria ka arritur kulmin”-tha ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.