Standard.al

VIDEO/ Berisha: ‘Shëndetësia shpartallinë e PPP-ve të Ramës’, në QSUT nuk ka as termometër për femijët e sëmurë!

0

Ish kryeministri Sali Berisha denoncon gjendjen, sipas tij, skandaloze në spitalet e vendit dhe konkretisht në Pediatrinë e QSUT në Tiranë.

Berisha publikon edhe një video nga ambiente e pediatrisë, ndërsa shkruan se kjo është shëndetësia e PPP-ve të kryeministrit Rama.

“Kjo është shëndetësia shpartallinë e PPP të Edvin Mafisë. Nuk ka termometër për femijët e sëmurë!

 

Paratë e taksave për kujdesin shëndetësor i vjedhin ndrikull Nushi, kumbar Muratori me Edvin Mafinë”, shkruan Berisha në reagimin e tij.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.