Standard.al

FOTO/ Këngëtari i njohur pjesë e protestës kundër Murrizit: Kërko falje publike!

0

Përballë Parlamentit të Shqipërisë, teksa deputetët e maxhorancës ishin duke hyrë në sallë, pas një sezoni veror, jashtë po protestohej. Në mesin e protestuesëve është dhe këngëtari Roland Hysi, i cili mbante në duar pankartën me emrin “Murrizi kërko falje publike”.

Këngëtari njihet për ndjeshmërinë e tij ndaj njerëzve të cilët vuajnë nga kjo sindromë. Ai ka mbështetur shumë fëmijë të tillë dhe e ka shfaqur publikisht këtë gjë.

Pasditen e sotme përfaqësues të fondacionit “Syndrome Down Albania” kanë mbajtur një protestë të qetë përpara parlamenti. Arsyeja që ata u mblodhën kundër Murrizit ishte komenti diskriminues që nënkryetari i Kuvendit bëri në rrjetet sociale, teksa njërin prej ndjekësve të tij e quajti “down”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.