Në fakt, kështu duket se dhe mendojnë edhe lojtarët e Metalacait… përveç Gërboviç, që u vidhet mbrojtësve kundërshtarë dhe shënon gol. Këtu nis skandali me të gjithë ekipin kundërshtar që ndjek Gërboviç në fushë duke e goditur me grushte e shkelma, ndërsa më pas nis një sherr masiv në fushë, që përfundon me 4 kartonë të kuq dhe trajnerin e Batçkës jashtë stolit. Më pas në minutën e 87-të, vendësit shënojnë dhe golin e dytë. Por shikoni videon!