Standard.al

“Shumë tifozë injorantë pas meje”: Ancelotti tregon episodin nervoz në Firence, ndërsa për Juventus…

0

Carlo Ancelotti i gëzohet fitores në Franchi (“këto janë tre pikë të rëndësishme duke marrë në konsideratë atë që ndodhi në ndeshje ) e shpjegon nervozizmin e tij në fund të ndeshjes.

“Pas shumë fyerjesh i thashë disa tifozëve të shkonin në shtëpi. Më vjen keq sepse kam simpati për Fiorentina, babai im ishte tifoz viola – u shpreh Ancelotti.

“I bëj komplimenta tifozëve të ndershëm të Fiorentina, por fatkeqësisht ka edhe injorantë dhe ishin të shumtë pas pankinës sime”-u shpreh Ancelotti.

Tekniku i Napoli analizon kështu ndeshjen spektakolare në Firence: “Kartonët e verdhë ndikuan pak, nuk mbrojtëm mirë, përpara disa situata u interpretuan shumë mirë.

Në Franchi nuk është asnjëherë e lehtë për Napoli. Ishim disi të bllokuar dhe me vonesë në presing, ndërsa kur kaloi momenti i tyre u treguam të aftë ta administronim.

Këto janë tre pikë të rëndësishme duke marrë në konsideratë atë që ndodhi në ndeshje”.

Të shtunën e ardhshme është sfida e madhe me Juventus. “Të përballesh me Juve në një moment kalimi? Momenti i kalimit nga një trajner tek tjetri.

Përfitoj nga rasti për ti bërë urimet Maurizio Sarri, e di që nuk do ta shoh por shpresoj ta bëj sa më shpejt të jetë e mundur.

Ndeshja vjen në javën e dytë por nuk ka rëndësi, më mirë kështu”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.