Standard.al

Shpërthen Edita Tahiri ndaj ‘treshes famkeqe’: “Po tani nga do t’ia mbani?”

0

Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve midis  Kosovës dhe Serbisë.

Deklaratat e saj kundër Thaçit, Ramës dhe Vuçiçit kanë marrë përhapje të madhe shto kësaj edhe faktin se Tahiri ka deklaruar prerazi se ideja e ndarjes së Kosovës nuk do të realizohet kurrë.

Së fundmi ajo ka bërë një reagim në profilin e saj zyrtar, ku ka thumbuar ideatorët e pazarit me kufijë, Hashim Thaçin dhe Aleksander Vuçiçin, por edhe kryeministrin Edi Rama si një përkrahës të një ideje të tillë.

“Tash kur Amerika dhe Gjermania i thane Serbise se ska BE pa e njohur Kosoven e plote, kjo treshja famkeqe qe luajti lojen e rrezikshme te kufijve, a thua kah do tja mbajnë…”, shkruan Tahiri

Ky reagim i ish-ministres vjen në kohën kur SHBA-të dhe Gjermania ia kanë bërë të ditur Vuçiçit se ideja e prekjes së kufijve ka marrë fund.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.