Standard.al

“Goditet” Federata e Futbollit, arrestohet zyrtari i lartë

0

Goditet Federata Irlandeze e Futbollit. Një prej anëtare të saj ka përfunduar në prangat e policisë irlandeze për shkak se ka rezultuar si fajtor në fshehjen e 200 mijë paundëve, të destinuara për të shkuar në arkat e Federatës.

“Një burrë u arrestua në lidhje me incidentin dhe është liruar me kusht policie në pritje të hetimeve të mëtejshme,” thuhet në një njoftim të policisë vendse.

Në fillim të këtij muaji, u zbulua se organi drejtues i futbollit në Irlandën e Veriut humbi fondet prej 1 milion paund të “Sport NI” pas një gabimi administrativ i cili pa që aplikonte për një grant të gabuar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.