Standard.al

Çollaku: Sulmi nga Tirana ndaj LDK, gjella bajate e propagandës së pushtetarëve ‘Rilindas’!

0

“Sulmi nga Tirana ndaj LDK, gjella bajate e propagandës së pushtetit”.

Kështu shprehet në një reagim të tijin në Facebook anëtari i kryesisë së PD, njëherazi ish zv/ministri i jashtëm Kreshnik Çollaku.

Ky i fundit, teksa i referohet një shkrimi me titull “Një garë pafuqie brenda LDK”, me autor një prej gazetarëve shumë pranë qeverisë, Mero Baze, Çollaku ndër të tjera shprehet se, akuzat që gazetari i bën LDK-së, janë të njëjtat që i bëhen edhe Partisë Demokratike në Tiranë.

Ja çfarë shkruan Kreshnik Çollaku:

“Sulmi nga Tirana ndaj LDK,gjella bajate e propagandes se pushtetit.

Nuk eshte me cudi,dallohen lehte kush jane,dihet mire pse e bejne…

“Te percare,te pafuqi,pa demokraci te brendeshme”,(e shto uje e shto miell)”nuk do te qeverisin dot kurre,jane te paafte,” (e shto uje e shto miell)…,te njejtat akuza ndaj PD ne Tirane,te njejtat akuza ndaj LDK ne Prishtine..nga te njejtet goje e pena #mercenare mediatike te Rilindjes.

Asgje e re,nje gjelle e ftohte dhe e prishur qe neverit kedo…”

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.