Standard.al

Deklaratë e fortë nga Basha: Marku dhe Prela të ndiqen penalisht për dosjen e Dibrës!!

0

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat deklaroi se mbyllja e dosjes së Dibrës tregon se qeveria po vepron si grupi i strukturuar kriminal.

“Mbyllja e dosjes tregon se dëshpërimi i organizatës së Ramës është i tillë sa ka shtyrë prokurorinë, Arta Marku dhe Donika Prela drejt vetëflijimit. Sepse ajo që kanë bërë këto zonja s’është asgjë tjetër veçse mbulim i një grupi kriminal”,- tha Basha.

Ai tha se dy prokuroret duhet të vihen nën hetim dhe i krahasoj me prokuroren e Maqedonisë, Katica Janeva, e cila u arrestua dje për korrupsion. “Arta Marku dhe Donika Prela janë dy Katicat e Edi Ramës”,- tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.